Aruanded

Siin on kajastatud linnujaama tegevusega seonduvad kokkuvõtted ja aruanded.

Liivi lahe rannik Edela-Eestis funktsioneerib rände juhtjoonena. Ränne koondub siin tugevalt suhteliselt kitsale rannikualale ja seda paljude liikide osas kõige intensiivsemalt just Kabli külas. Rände koondumist täheldati aastakümneid tagasi, ja juba 1969. aastal asutati sel põhjusel Kabli linnujaam. Järjepidevalt on linnujaam tegutsenud sügiseti, kuid viimase kahekümne aasta jooksul on sagenenud ka kevadine tegevus, keskendudes rände visuaalsele vaatlemisele. Algselt oli tegemist pigem juhuvaatlustega, aga 2002. (Pettay ja Ellermaa 2002), 2007. ja 2012. aastatel loendati kevadrännet süstemaatiliselt.

Eesti Ornitoloogiaühing jätkas kevadloenduste traditsiooni ka 2018. aasta kevadel – Keskkonnaameti tellimusel ja teist korda KIK-i rahastatud projekti raames. Põhivaatlejatena osalesid projektis Aki Aintila, Margus Ellermaa ja Kaarel Võhandu. Lisaks osalesid loendustel ka Simo Jokinen, Hannu Juka, Jukka A. Lahtinen, Markus Lampinen, Joona Lehtomäki, Kalle Meller, Jukka Salokangas, Johannes Silvonen, Tiiu Tali, Indrek Tammekänd, Jaak Tammekänd, Kaisa Välimäki. Abitööde organiseerimisel aitasid Andres Kalamees, Meelis Leivits, Margus Ots ja Jaak Tammekänd. Aruande käsikirja kommenteeris Tiiu Tali.

Lae alla aruande failPDF

Liivi lahe rannik funktsioneerib rände juhtjoonena. Ränne koondub siin tugevalt suhteliselt kitsale rannikualale ja seda paljude liikide osas kõige intensiivsemalt just Kabli külas. Rände koondumist täheldati juba aastakümneid tagasi, ja juba 1969. aastal asutati Kabli linnujaam. Linnujaamas on tegeletud järjepidevalt  sügiseti. Viimase kahekümne aasta jooksul on sagenenud kevadine tegevus, keskendudes rände visuaalsele vaatlemisele. Alguses tegu oli pigem juhuvaatlemisega, aga 2002., ja 2007. aastatel loendati kevadrännet järjepidevalt. Kevadloenduste traditsiooni jätkati 2012. aasta kevadel, esmakordselt KIK-i rahastatud projekti raames. Põhivaatlejatena osalesid projektis Juho Könönen, Andrea Maier, Timo Pettay ja Margus Ellermaa. Välitöödel osalesid ka Kalle Meller, Aki Aintila ja Jaak Tammekänd.

 

Lae alla aruande fail: PDF