Kabli linnujaam

Kabli Birdstation

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Päevaraamat
Päevaraamat
Siin leiavad kajastamist linnujaamas toimuvad ja linnujaamaga seonduvad sündmused

Pulgoja alustab taas

Saada link Prindi PDF

Arvult 37. hooaeg saab alguse täna, mil Pulgoja roostikus saavad üles viimased loorvõrgud. Alates pühapäevast on Keskkonnaagentuuri töötajad ja vabatahtlikud korrastanud võrguliine ja laudteid, et ette valmistada hooaja algust. Roostik on esmamuljel küllaltki linnuvaene. Roolindude hääli on kuulda vähe, sagedasemalt kohtab roohabekaid ja kuldhänilasi.

 

Tihane hakkas liikuma

Saada link Prindi PDF

Sügisega saabunud jahedus ja viimastel öödel olnud miinuskraadid ajasid rasva- ja sinitihased viimaks liikuma. Siiani pole sel aastal rasva-ja sinitihaste rändesalku olulisel määral liikumas nähtud ning püüginumbridki on olematud. On üsna tavatu, et tihaste ränne algab nii hilja - pikaajaliste andmete järgi algab rasvatihase ränne septembri keskel.

Viimati uuendatud Neljapäev, 02 Oktoober 2014 19:28
 

Musträhni invasioon

Saada link Prindi PDF

Viimastel päevadel on linnujaamas täheldatud haruldast nätust - musträhni (Dryocopus martius) kogumite liikumist põhja suunas. Rähnid liiguvad nii ühekaupa kui ka väiksemate salkadena, suurim vaadeldud kogum koosnes kuuest isendist. Eelmiste päevade vaatlusandmed on järgnevad:

14.IX - 58

15.IX - 20

 

Viimati uuendatud Neljapäev, 02 Oktoober 2014 19:20
 

Sabatihased liiguvad

Saada link Prindi PDF

Kolmapäeva (3.IX) pealelõunal tabati Kablis esimesed kolm sabatihase (Aegithalos caudatus) salka, vastavalt 25, 14 ja 9 isendiline. Neist viimasest saadi ka kolm taasleidu: XC68360, XC68374 ja XC68373. Erakordselt varased sabatihasesalgad vihjavad sellele, et käesoleval hooajal tuleb sabatihase invasioon.

Viimati uuendatud Neljapäev, 04 September 2014 10:16
 

Pulgoja hooaja lõpp

Saada link Prindi PDF

Hooaeg Pulgoja linnujaamas kestis käesoleval aastal 21.07 kuni 31.08.

Pulgoja selle hooaja püügiarv tuli ca. 4500. Nagu ikka, valdavalt kõrkja-roolind (Acrocephalus schoenobaenus), tiigi-roolind (Acrocephalus scirpaceus). Hea aasta oli roo-ritsiklinnul (Locustella luscinioides), aed-roolinnul (Acrocephalus dumetorum), roohabekal (Panurus biamicus). Väga kehv aasta oli suitsupääsukesel (Hirundo rustica), keda sisuliselt roostikus polnud.

Pulgoja linujaama selle aasta suurim üllataja oli väike-käosulane (Hippolais caligata), keda esmakordselt tabati Pulgojas 2005 aastal. Väike-käosulaseid õnnestus käesoleval hooajal tabada koguni 2. Rariteetidest õnnestus tabada veel üks padu-roolind (Acrocephalus agricola).
Viimati uuendatud Neljapäev, 04 September 2014 09:52
 


Lehekülg 1 Lehekülgi kokku 64

Juhupilt

2.jpg
Punasaba-kõnnuõgija (Lanius isabellinus) esmaleid Eestis.

ILM.EE