Kabli linnujaam

Kabli Birdstation

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Päevaraamat
Päevaraamat
Siin leiavad kajastamist linnujaamas toimuvad ja linnujaamaga seonduvad sündmused

Kabli 47. hooaeg

Saada link Prindi PDF

Alanud nädalal alustati Kablis selle aasta hooaja ettevalmistustega. Teisipäeval, 25. augustil seati üles Helgolandi mõrdpüünise võrgulina ning lähipäevil peaks linnujaam olema töökorras. Mõrraehitusest vaata pilte Mati Kose facebooki postitusest: https://www.facebook.com/mati.kose/posts/10206228645247638.

Selle aasta seirepüügid teises linujaamas, Pulgoja roostikus, on jäänud üldnumbrilt väga tagasihoidlikuks, mis kinnitavad värvuliste väga kehva pesitsusaastat. Kabli osas prognoose teha on veel vara, kuid esimestest päevadest väärib tähelepanu musttihaste (Periparus ater) ja ka väheste põhjatihaste (Poecile montanus) salkade rändeliikumine põhjasuunas. Musttihaste salgad ulatusid kohati kuni 50 isendilisteks. Esmaspäeval loendati põhja suunal liikunud musttihaste arvuks ca 1200. Teisipäeval umbes samas suurusjärgus. Ka sisemaalt saabus juba mitmel eelneval päeval teateid põhja liikuvatest musttihaste salkadest. Teisipäeval tuli ka esmane teade Tallinnast, kus inimesed täheldasid vastu klaashooneid lennanud ning maas lebavaid musttihaseid. Seega on musttihase invasioonilaine jõudnud põhjarannikule. Sama nähtus esines ka paar aastat tagasi, kui põhja suundunud rändelaine kahe päevaga põhjarannikule jõudis.

Talgupäeval osalesid Meelis Leivits, Jaak Tammekänd, Janno Tammekänd, Pille Vahtmäe, Olavi Vainu, Aat Sarv, Erlend Sarv, Aivar Sakala, Aimar Sakala, Tarvo Arumäe, Kadri Veski ja Mati Kose. Suur tänu kõigile abilistele!

Viimati uuendatud Kolmapäev, 26 August 2015 09:10
 

Pulgoja alustab taas

Saada link Prindi PDF

Arvult 37. hooaeg saab alguse täna, mil Pulgoja roostikus saavad üles viimased loorvõrgud. Alates pühapäevast on Keskkonnaagentuuri töötajad ja vabatahtlikud korrastanud võrguliine ja laudteid, et ette valmistada hooaja algust. Roostik on esmamuljel küllaltki linnuvaene. Roolindude hääli on kuulda vähe, sagedasemalt kohtab roohabekaid ja kuldhänilasi.

 

Tihane hakkas liikuma

Saada link Prindi PDF

Sügisega saabunud jahedus ja viimastel öödel olnud miinuskraadid ajasid rasva- ja sinitihased viimaks liikuma. Siiani pole sel aastal rasva-ja sinitihaste rändesalku olulisel määral liikumas nähtud ning püüginumbridki on olematud. On üsna tavatu, et tihaste ränne algab nii hilja - pikaajaliste andmete järgi algab rasvatihase ränne septembri keskel.

Viimati uuendatud Neljapäev, 02 Oktoober 2014 19:28
 

Musträhni invasioon

Saada link Prindi PDF

Viimastel päevadel on linnujaamas täheldatud haruldast nätust - musträhni (Dryocopus martius) kogumite liikumist põhja suunas. Rähnid liiguvad nii ühekaupa kui ka väiksemate salkadena, suurim vaadeldud kogum koosnes kuuest isendist. Eelmiste päevade vaatlusandmed on järgnevad:

14.IX - 58

15.IX - 20

 

Viimati uuendatud Neljapäev, 02 Oktoober 2014 19:20
 

Sabatihased liiguvad

Saada link Prindi PDF

Kolmapäeva (3.IX) pealelõunal tabati Kablis esimesed kolm sabatihase (Aegithalos caudatus) salka, vastavalt 25, 14 ja 9 isendiline. Neist viimasest saadi ka kolm taasleidu: XC68360, XC68374 ja XC68373. Erakordselt varased sabatihasesalgad vihjavad sellele, et käesoleval hooajal tuleb sabatihase invasioon.

Viimati uuendatud Neljapäev, 04 September 2014 10:16
 


Lehekülg 1 Lehekülgi kokku 64

Juhupilt

7.jpg
Väikepistrik (Falco columbarius).

ILM.EE

  • 4 päeva prognoos (02.09.2015 08:00)
    Öösel: Peamiselt pilves ilm. Paljudes kohtades sajab vihma. Puhub idatuul 5-10, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 11..16°C. Päeval: Pilves ilm. Ajuti sajab vihma, kohati on sadu tugev ja üksikutes kohtades võib ka äikest olla. Puhub ida- ja kagutuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti 14 m/s, pärastlõunal pöördub saartel edelasse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on 14..18°C.