Kabli linnujaam

Kabli Birdstation

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust
Avaleht Päevaraamat
Päevaraamat
Siin leiavad kajastamist linnujaamas toimuvad ja linnujaamaga seonduvad sündmused

Selle aasta esimene

Saada link Prindi PDF

20. augusti hommikul õnnestus Pulgojal kätte saada selle aasta esimene padu-roolind (Acrocephalus agricola).

 

Pulgoja 36. hooaeg

Saada link Prindi PDF

Pühapäeval Pulgoja roostikus toimunud talgute korras korrastati linnujaama tööks vajalik varjualune ja võrguliinid. Võrguliinidest tuli täies ulatuses taastada tagumise (18) liini laudtee. Kerget paikatõstmist ja remonti vajas liini 1 laudtee. Tänaseks olid enamus võrke üleval ja võib öelda, et linnujaam alustas järjekordset püügihooaega.

Pilliroo kasv on sel aastal erakordselt kidur. Eelmise aasta kuivanud roovarte vahelt paistab värske roog kohati vaevu välja. See-eest on roostikus mõnevõrra enam rootäisid.

Viimati uuendatud Neljapäev, 21 August 2014 07:44
 

Tornide linnuvaatluspäev 11. mail

Saada link Prindi PDF


10.-11. mai on rahvusvahelised rändlindude päevad. Eesti Ornitoloogiaühing kutsub sel puhul kõiki huvilisi pühapäeval, 11. mail tornide linnuvaatluspäevale. Igas tornis peetakse ka liiginimekirja ning selgitatakse välja Eesti linnurikkaim linnuvaatlustorn. Kabli linnujaama tornis juhendab 11. mail linnuvaatlemist Margus Ellermaa kell 9-11. Võta kaasa oma binokkel, juhul kui selline leidub. Linnujaama läheduses on 500 m kaugusel bussipeatus, kus peatuvat Pärnu-Ikla marsruudi bussid.

Viimati uuendatud Esmaspäev, 12 Mai 2014 13:24
 

Linnumöll Kablis

Saada link Prindi PDF

Tänahommikune soodne ilm vähese päikese ja kerge lõunatuulega tõi Kablisse kõva linnupäeva. Juba varavalges alustasid rasvatihase (Parus major) ja sinitihase (Cyanistes caeruleus) rändesalgad liikumist lõunasse. Ränne kulmineerus 10 paiku ning lõunaks oli rõnga saanud ca. 1200 (!) lindu, enamuses rasva- ja sinitihased. Nende hulgast tulid ka mõned korduspüügid ning mis kõige olulisem, üks taasleid. Sedakorda oli selleks rasvatihane BELGIA rõngaga. Tõenäoliselt oli tegu isendiga, kes möödunud talvel rõngastati talvitusaladel Belgias ning nüüd, peale sigimishooaega siirdus tagasi talvituma. Kablis tabatud ning varem mujal rõngastatud rasvatihaste leiukaardi leiab allolevalt lingilt.

Rasvatihaste taaspüügid

Sellised masspäevad annavad ka hulga taasleide meie lõunanaabrite linnujaamadest. Seega jääb vaid oodata, kuni rändelaine Läti, Leedu ja Poola linnujaamadess jõuab.

Viimati uuendatud Neljapäev, 10 Oktoober 2013 13:46
 

Haned liiguvad

Saada link Prindi PDF

Eile, 29. septembril läbis Kablit võimas haneränne. Põhjanaabritest linnuhuvilised loendasid linnujaama tornist kl. kuuest neljani ca 105000 hane (Anser sp. + Branta sp.). Teistest liikidest oli liikumas veel: Gavia sp. - 30; kiivitaja (Vanellus vanellus) - 16; raudkull (Accipiter nisus) - 10.

Lisaks on linnujaama all rannikumeres peatumas väikeluiged (Cygnus columbianus). Eilse (29.09) seisuga oli Kabli küla all kohal ca. 200 väikeluike. Linnujaama all rannas loeti 50 väikeluike, 7 laululuike (Cygnus cygnus), 15 kühmnokk-luike (Cygnus olor).

 

 

 

Viimati uuendatud Esmaspäev, 30 September 2013 11:24
 


Lehekülg 1 Lehekülgi kokku 63

Juhupilt

8.jpg
Musträhn (Dryocopus martius).

ILM.EE

  • 4 päeva prognoos (02.09.2014 08:00)
    Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Paiguti võib tekkida udu. Puhub peamiselt kirde- ja põhjatuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 2..8, maapinnal võib olla kohati 0, rannikul kuni 13°C. Päeval: Vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Tuul on muutliku suunaga 1-6 m/s. Õhutemperatuur on 14..18°C.